Робота для переселенців: основні проблеми, з якими вони зіткнулися на ринку праці

Автор: Леся Ловіцька

В Україні під час війни важко знайти високооплачувану роботу. Кількість вакансій на ринку праці зменшилася, а попит зріс у десятки разів. Переселенці опинилися в особливо тяжкому становищі та зіткнулися з проблемами.

Робота для переселенців: основні проблеми, з якими вони зіткнулися на ринку праці - today.ua

За даними Нацбанку, через бойові дії рівень безробіття злетів до 35%. Його зростання стримувала мобілізація – тисячі чоловіків поповнили армію ЗСУ. Спад економіки, внутрішня міграція призвели до того, що значна частина українців залишилася без доходу.

Більшість безробітних – внутрішньо переміщені особи. У Києві кожен восьмий зареєстрований безробітний є ВПО. Столиця увійшла до трійки регіонів із максимальною кількістю переселенців. У них виникають проблеми із працевлаштуванням.

Люди зізнаються, що знайти гідні умови роботи є досить складно. Роботодавці часто використовуються безвихідним становищем ВПО та пропонують їм нижчі зарплати, ніж у інших співробітників.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Фахівець із підбору персоналу Світлана Степанець зазначила, що компанії намагаються заощадити. Вони у період воєнного стану звільнили багатьох працівників, перевели на півставки або відправили у відпустку. Однак за рахунок тих, хто виїхав за кордон, з'явилися робочі місця.

"Сьогодні спостерігається така тенденція, що ВПО на ринку праці зовсім не цінують, їм непросто знайти роботу, що добре оплачується, на новому місці, якщо до цього не працювали в якійсь із компанії, представництва якої є в інших регіонах. Роботодавці впевнені, що ВПО погодяться. на будь-які умови", – зазначила Степанець.

У більшості компаній віддають перевагу місцевим претендентам, а не приїжджим. На думку експерта, така тенденція зберігатиметься ще довго. НБУ прогнозує, що рівень безробіття до кінця року скоротиться завдяки відновленню економіки та підвищенню попиту на робочу силу.

Робота для переселенців: основні проблеми, з якими вони зіткнулися на ринку праці

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначено, що номінальні зарплати цього року знизяться на 27%. У майбутньому вони зростатимуть і вже наступного року перевищать довоєнний рівень. При цьому навіть наприкінці 2024 року реальні зарплати через інфляцію будуть нижчими за довоєнний рівень.

Раніше було названо п'ять міст, у яких найбільше популярних вакансій та максимальні зарплати.

Головне