В економічних реаліях України на курс долара фактор сезонності майже не впливає, набагато важливішим стає фактор наявності зовнішніх позик. І чим більше причин, які ослаблюють економіку країни, тим гірше складається ситуація для національної валюти.
Аналітики не прогнозують зміцнення гривні в квітні 2021 г, оскільки вже в березні відзначалося зниження інтересу іноземних інвесторів до українських ОВДП.
«Коли економіка слабка, і країна фактично живе за рахунок позик, значна частина бюджету формується за рахунок залучення грошей під ОВДП, "погоду роблять" розміщення цінних паперів. Курс долара змінюється в залежності від кількості грошей, заведених в Україні. У березні менше грошей заходило в Україні і більше виходило. І це відразу призвело до зростання курсу долара», - розповів експерт в області економіки Олексій Дорошенко.
«Зараз американські 10-річні облігації змістилися в бік 1,5%. Це досить високий рівень. Тому починається перетікання інвестицій в альтернативні цінні папери, інвестори повертаються на американський ринок», - пояснив причини відмови нерезидентів купувати українські ОВДП економічний аналітик Олексій Кущ.
Ще один фактор, який може спровокувати значне підвищення курсу долара США в Україні - це провальна кампанія з вакцинацією в Україні, а також з кожним днем погіршується ситуація щодо захворюваності на COVID-19. Оскільки Україна давно залежить від зовнішніх позик, то затишшя у відносинах з МВФ, теж веде до втрати інтересу до України з боку інвесторів. Приплив іноземної валюти в країну традиційно розпочнеться в період посівної, відповідно, в квітні гривня може зміцнитися, але незначно - 27 - 27,5 грн за один долар США.
Про планомірне і невідворотне подорожчання долара розповів також старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб. Експерт назвав точні цифри, до яких знеціниться українська гривня.