Проїзд в громадському транспорті Києва подорожчає від 21 до 79 гривень

Вартість проїзду в громадському транспорті Києва влітку 2021 року може значно зрости. Розцінки, які пропонують транспортники, нібито врятують метрополітен і "Кіевтранс" української столиці від колапсу.

Проїзд в громадському транспорті Києва подорожчає від 21 до 79 гривень - today.ua

Питання про підвищення цін на проїзд в метро, тролейбусах та електричках Києва встав найбільш гостро після того, як трудові колективи київського метрополітену і компанії "Київпастранс" вийшли на мітинг до стін столичної мерії.

Близько двох сотень транспортників вимагали підвищити вартість проїзду до 25 гривень, оскільки нинішні 8 грн приведуть до швидкого колапсу. Також працівники метрополітену та муніципальної компанії наземного транспорту "Кіевтранс" вимагали "Справедливих зарплат і вчасно".

Раніше столичні транспортники направили меру Києва Віталію Кличку спільне звернення, в якому обґрунтували необхідність підвищити проїзд в громадському транспорті.

"Незмінна з 2018 року ціна проїзду в 8 Гівен давно вичерпала себе, а при її збереженні в 2021 році, з урахуванням зниження пасажиропотоку, підприємства отримають величезні збитки - зокрема, у метрополітену вони досягнуть 3,4 млрд грн", - йдеться у зверненні.

Проїзд в громадському транспорті Києва подорожчає від 21 до 79 гривень На сьогоднішній рік в "Кіевтранс" відзначають, що собівартість перевезення одного пасажира в метро становить 20,04 грн, тому ціну квитка слід підвищити до 21,05 грн. Собівартість проїзду в тролейбусі, трамваї і автобусі становить 20,5 грн за одну людину, підвищити пропонують до 25,18 грн. Собівартість квитка в електричці обходиться в 71,7 грн, тому ціну проїзду пропонують підвищити до 78,9 грн.

За даними експертів, транспортники несуть серйозні збитки в умовах зменшення пасажиропотоку в результаті пандемії, а також через підвищення цін на пальне, електроенергію і комплектуючі для транспортних засобів. Вартість проїзду в Києві може зрости вже в найближчі місяці.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко зробив важливу заяву з приводу підвищення вартості проїзду в громадському транспорті столиці.