Приємний сюрприз: якими будуть ціни на гречку в Україні з вересня

Гречка в Україні зараз є дефіцитним товаром. Мало того, що її складно знайти у торговельних мережах, та й ціни просто зашкалюють. Вартість кілограму "стратегічної" крупи вже перевищила сотню гривень. Стало відомо, якими будуть ціни з вересня.

Приємний сюрприз: якими будуть ціни на гречку в Україні з вересня  - today.ua

Українці масово скуповують крупи, олію, консерви та сіль. Ці товари швидко зникають із полиць магазинів. Проте гречка викликала максимальний ажіотаж. Заступник директора з наукової роботи Національного центру Інститут аграрної економіки Микола Пугачов нагадав, що попит викликаний панікою під час війни. Торгові мережі просто не змогли доставити потрібну кількість товару.

За словами Пугачова, українці їдять у кілька разів більше гречки, ніж жителі інших країн – 34 кілограми крупи на рік. Він запевнив, що аграрії засіяли достатньо культури, незважаючи на кризу через війну з Росією. Прогнозується хороший урожай, який буде максимум на 15% меншим, ніж минулорічний. Цього обсягу має вистачити для забезпечення потреб усередині країни.

Приємний сюрприз: якими будуть ціни на гречку в Україні з вересня Фахівець наголосив, що з вересня ціни на гречку перестануть вважатися космічними. На нас чекає приємний сюрприз.

"Починаючи з вересня, буде стабільність цін - на рівні 65-70 грн за кілограм крупи гречаної. Це якщо будуть проблеми з імпортом. А якщо забезпечимо достатньо імпортної крупи, ціна на гречку може зменшитися до 50 грн за кілограм, можливо, навіть менше" , – цитує Пугачова прес-служба Національної академії аграрних наук. Він додав, що вартість імпортної гречки все одно буде високою через подорожчання пального.

Нагадаємо, чим краще замінити гречку в умовах дефіциту.

ДЖЕРЕЛОnaas.gov.ua