Примусова трудова мобілізація: у Раді повідомили, кого призовуть і на які роботи

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують запровадити трудову мобілізацію. У Верховній Раді повідомили, кого з українців можуть закликати і які роботи їм доведеться виконувати. Наголошено, що на роботи з відновлення інфраструктури країни можуть залучити всіх працездатних громадян.

Примусова трудова мобілізація: у Раді повідомили, кого призовуть і на які роботи - today.ua

Співавтор відповідного закону та голова профільного комітету Верховної Ради Олег Бондаренко нагадав, що закон набув чинності у березні. Ціль примусової цільової мобілізації – відновлення України.

"Моє власне ставлення до цього таке — якщо мобіліація буде вкрай необхідною, то вона запроваджуватиметься відповідно до указу президента, де будуть зазначені обсяги, терміни проведення та цілі", - пояснив Бондаренко.

Він наголосив, що зараз, у період дії військового стану, немає необхідності розподіляти громадян на ліквідацію наслідків обстрілів окупантів. Однак за необхідності її можуть запровадити.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Примусова трудова мобілізація: у Раді повідомили, кого призовуть і на які роботи

Парламентарій уточнив, що процес, швидше за все, проходитиме через військові адміністрації. Він розуміє, що не всі українці захочуть долучитися до суспільно корисних робіт. Однак питання ухилення залишається відкритим і поки що відповідальності за ухиляння не передбачено.

"Якщо держава поставить перед собою це завдання, то ми регулюватимемо питання відповідальності", – висловився представник ВРУ.

Примусова трудова мобілізація: у Раді повідомили, кого призовуть і на які роботи

У Раді не виключають, що мобілізувати на платній основі можуть внутрішньо переміщених осіб і не тільки. Це можуть бути всі дієздатні українці. Кількість людей визначатиметься відповідно до цілей. Поки що списку робіт немає, але вони будуть спрямовані на створення економічного продукту – відновлення країни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Наприклад, розбір завалів потребує особливого допуску. Це робота рятувальних підрозділів, цим займається ДСНС, спеціально підготовлені волонтери. Інший випадок – роботи з відновлення. Роботи зі створення нових будівель, нових доріг, інфраструктури, можливо, польові роботи. Роботи, які здебільшого не потребують кваліфікації. Якщо потребуватимуть кваліфікації, то визначатимуться відповідно до необхідних професій", — цитує Олега Бондаренка ТСН.

Раніше повідомлялося про причини, за якими контрактників можуть звільнити від служби під час загальної мобілізації.