Примусова мобілізація: що робити чоловікам, яких силою забирають у військкомат

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжується мобілізація. Порядки денним чоловікам призовного віку вручають повсюдно. Стало відомо, що робити військовозобов'язаним, яких насильно забирають до військкомату.

Примусова мобілізація: що робити чоловікам, яких силою забирають у військкомат - today.ua

У країні триває повномасштабна війна з російськими окупантами, тому військовослужбовці активно роздають повістки. За законом їх можна вручати повсюдно. Неодноразово фіксувалися випадки, коли чоловіки відмовлялися від підписання документів та їх насильно забирали до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки.

Адвокат Ростислав Кравець повідомив, чи законні такі дії, і як чинити у таких випадках військовозобов'язаним українцям. Він зазначив, що нікого і нікуди проти його бажання забирати не можна.

"Є відповідна процедура вручення повістки, відповідна процедура мобілізації. Когось під дулом автомата чи насильно кудись штовхати не можна. Такого права немає ні в кого. Ні у військових, ні у президента України", - пояснив правозахисник.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" нагадав, що повістки уповноважені видавати представники ТЦК та органів місцевого самоврядування, адміністрація навчальних закладів та роботодавці. Вони мають надати документ із правильним зазначенням даних та печаткою.

Українцям, яким намагаються вручити повістки не в тому регіоні, де вони зареєстровані, і тим, хто має відстрочку від мобілізації, потрібно одразу повідомляти про це.

"Якщо вам намагаються заламати руки і кудись тягнути, то слід викликати поліцію", - наголосив Ростислав Кравець.

Примусова мобілізація: що робити чоловікам, яких силою забирають у військкомат

За словами юриста, такі дії є незаконними. Чоловіки не повинні проходити жодних медоглядів доти, доки їм не назвуть причину затримання і не нададуть адвоката.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Від повісток, які вручають у разі порушення вимог, можна відмовитися. Представники військкоматів мають у такому разі скласти акт при свідках. Проте відмова без належної причини загрожує адміністративною відповідальністю та штрафом.

Раніше повідомлялося, що у Бучі на Київщині військовослужбовці вимагали документи у відвідувачів кафе. Ситуацію, яка потрапила до відео, прокоментував адвокат.