Ринок праці в Україні переживає кризу. Кількість претендентів у багато разів збільшилася, а вакансій – обмежена. Стало відомо, що у 2023 році очікуються нова хвиля звільнень, дефіцит робочих місць та зростання конкуренції. Безробітним доведеться підвищувати свою кваліфікацію чи змінювати професії, щоб працевлаштуватися.
Українські роботодавці нарікають на дефіцит кадрів потрібних спеціальностей. Компанії все частіше надають перевагу новачкам без досвіду роботи, яких готують з нуля. Вони обійдуться роботодавцям дешевше, ніж професіонали. Масові звільнення будуть пов'язані з проблемами через перебої з електроенергією та неможливістю відновити роботу частини підприємств.
За даними представників українського бізнесу та HR-експертів, число претендентів зросло у 1,5 рази порівняно з довоєнним періодом. Наприкінці року кількість безробітних українців сягне 2,6 мільйона людей.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Пошук відповідних кандидатів, незважаючи на величезний попит, ускладнений. Спостерігається дисбаланс у сферах: наприклад, робітників не вистачає, а кількість юристів в рази перевищує пропозицію.
Голова управління персоналом фармкомпанії "Дарниця" Олена Соколова наголосила, що професіоналів, які відповідають вимогам, зазначеним у вакансіях, не вистачає.
"Адже кількість відгуків не означає якість фахівців. Зараз, на жаль, не бачу перспективи покращення якості нашого ринку. Це призведе до високої конкурентної боротьби за таланти", - пояснила вона.
Соколова вважає, що в Україні склалася тенденція до освоєння нових спеціальностей. За словами Соколової, компанії зацікавлені у наданні співробітникам можливостей для перепідготовки та перекваліфікації. Необхідність освоєння нових навичок продиктована реаліями воєнного часу.
Керівник напряму рекрутингу та Executive search сайту grc.ua Наталія Слинько порадила акцентувати увагу на сферах діяльності з великою кількістю вакансій. Найчастіше це продажі. Експерт наголосила, що на проблему потрібно вирішувати на державному рівні, щоб допомогти бізнесу та працівникам, яким складно зрозуміти, чим займатися в умовах кризи.
Нагадаємо, яка ситуація з роботою в Чехії, куди виїхало багато українських біженців. Названо вакансії та зарплати, доступні нашим співвітчизникам без знання мови.