Підвищення тарифів на електроенергію: у Верховній Раді повідомили, як зміняться суми у платіжках

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують підвищити тарифи на електроенергію У Верховній Раді повідомили, як зміняться суми у платіжках за комуналку.

Підвищення тарифів на електроенергію: у Верховній Раді повідомили, як зміняться суми у платіжках - today.ua

Член Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк повідомив, що підвищення тарифу на електроенергію з 1,44 до 2,88 грн призведе до збільшення суми платежу на 200-300 грн на місяць. При цьому у парламенті запевнили, що українці матимуть змогу і надалі отримувати субсидії на оплату послуг ЖКГ.

За словами народного обранця, рішення про підвищення тарифів на електроенергію покликане частково покрити дефіцит коштів компаній "Укренерго" та "Енергоатом". Їм потрібно чимало коштів на відновлення енергооб'єктів, пошкоджених внаслідок обстрілів російських окупантів.

Міненерго України наприкінці квітня попередило про вимушене подорожчання електроенергії перед новим опалювальним сезоном 2023-2024 років. Він може виявитися складнішим за попередній.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У Міноборони повідомили про зміну механізму доплат військовослужбовцям

У Нацкомісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомили, що верхні межі тарифів на електроенергію можуть збільшитися від 1,68 грн до 2,4 грн або 2,8 грн за кВт-год.

За словами Нагорняка, донори надають підтримку Україні, однак цієї допомоги недостатньо для повного відновлення енергетичної системи. Потрібні величезні ресурси – матеріально-технічні, фінансові та людські.

Підвищення тарифів на електроенергію: у Верховній Раді повідомили, як зміняться суми у платіжках

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Міненерго, потрібна рекордна сума в 11 мільярдів доларів. На поверхневий ремонт до зими – мільярд. Голова НКРЕКУ Костянтин Ущаповський уточнив, що наразі тариф на електроенергію для українців покриває лише чверть її вартості.

Нагадаємо, раніше українцям повідомили про можливість запровадження віялових відключень електроенергії у літній період.