Підвищення тарифів на електроенергію в Україні може бути відкладено на невизначений термін

Кабінет міністрів України може продовжити термін дії спеціальних зобов'язань щодо забезпечення доступних цін на електроенергію для населення (ПСО). Якщо влада піде на цей крок, то впровадження вільного ринку електроенергії в країні буде відкладено на невизначений термін. Однак таке рішення може виявитися небезпечним для українських споживачів.

Підвищення тарифів на електроенергію в Україні може бути відкладено на невизначений термін - today.ua

Як стверджують експерти, в Україні істотно застаріла вся енергосистема, вона потребує термінової модернізації. Підвищення тарифів на електроенергію для українців дозволить державним генеруючим компаніям «Енергоатом» і «Укргідроенерго» збільшити бюджети і вкладати кошти в ремонт електромереж, заміну обладнання тощо.

Якщо ж терміни дії ПСО не будуть скасовані з 1 липня 2021 р, то енергосистема України продовжить зношуватися, а це в майбутньому призведе до того, що тарифи для населення будуть ще більшими, оскільки збільшиться собівартість виробництва електроенергії.

Підвищення тарифів на електроенергію в Україні може бути відкладено на невизначений термін Глава ради Всеукраїнської енергетичної асамблеї (BEA) Іван Плачков порівняв український енергетичний комплекс з американськими автомобілями 50-60-х років. Старі машини досі їздять по дорогах Куби, «їх ремонтують, вони їдуть, але при цьому спалюють величезну кількість палива». Тобто відтягування в часі підвищення тарифів на електроенергію тільки погіршує ситуацію і в майбутньому тільки зростатиме - через зношування інфраструктури, необхідність її ремонту і підвищення собівартості виробництва доведеться підвищувати тарифи ще більше.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 липня 2021 р в Україні зростуть тарифи на електроенергію. Скільки доведеться платити українським споживачам за "світло" в своїх будинках?