Підвищення пенсій: як українці можуть збільшити розмір виплат за вислугу років

Українці за законом мають право підвищити розмір пенсії за вислугу років. Для цього їм слід подати заяву до Пенсійного фонду України. Юрист Тарас Підодворний заявив, що це стосується українців, які досягли пенсійного віку та мають стаж не менше 29 років.

Підвищення пенсій: як українці можуть збільшити розмір виплат за вислугу років - today.ua

У пенсіонера можуть виникнути проблеми: неправильний розрахунок пенсії за віком чи небажання територіального органу ПФУ призначати пенсію за віком. Тоді необхідно подати позов до суду, оскільки ПФУ чинить незаконно. Потрібно змусити орган перерахувати розмір пенсії.

Співробітники Пенсійного фонду можуть неправильно розрахувати пенсію за віком. Таке трапляється, якщо при розрахунку неправильно використали показник середньої зарплати, з якої було сплачено страхові внески за три роки, що передували році звернення щодо призначення виплат. Її визначає Держслужба статистики України і вона не залежить від зарплати, яку пенсіонер отримував на роботі.

Підодвірний пояснив, що у поточному році при визначенні розміру пенсії за віком у 2022 році ПФУ враховує розмір середньої зарплати за 2014-2016 роки 6186,32 гривні. При цьому потрібно використовувати середню зарплату за 2019-2021 у 10 846,37 гривні.

Підвищення пенсій: як українці можуть збільшити розмір виплат за вислугу років У Пенсійному фонді повідомили, що виплата пенсії може призупинитися, якщо пенсіонеру надали статус зниклого безвісти за особливих обставин. Ця інформація вноситься до Єдиного реєстру осіб. Нарахування коштів поновлюється лише після особистого обігу українця. 

Раніше повідомлялося, що цього року українцям підвищать пенсії 1 липня, 1 жовтня та 1 грудня. З наступного місяця мінімальний розмір виплат в Україні збільшиться з 1934 до 2027 гривень, а максимальнийдо 20 270 гривень .

Нагадаємо, як українські біженці можуть отримати пенсію за кордоном без відвідування банку.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua