Багато українських біженців знайшли притулок у Німеччині, яка спростила умови в'їзду. Проте виплат, які надає місцева влада, вистачить на дуже економне життя.
Війна з Росією змусила наших співвітчизників шукати кращої долі у багатьох європейських країнах. Одним із найпопулярніших напрямів стала Німеччина.
Біженцям надали матеріальну допомогу. Середній розмір соцвиплати для українців становить 370 євро на місяць на особу або 450 євро на двох. Вказана сума може зменшитись, якщо люди мають дохід і намагаються його приховати. Цих грошей вистачить на харчування, а з іншими потребами допомагають небайдужі місцеві жителі.
Українцям дозволили до 31 серпня в’їхати до країни без візи. Їм надають статус біженця навіть без заяви на здобуття політичного притулку. Українка Віолетта Ханкевич із Маріуполя наголосила: треба одразу визначити мету візиту.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Метою пересидіти війну це одне, а залишитися назавжди - інше. Залишитися дуже складно. Тут потрібно вивчити мову і мати гроші. У Німеччині нічого не дається просто так, все вдвічі дорожче, ніж в Україні. Так, дають місячну соціальну допомогу, але її вистачить на тиждень”, - цитує біженку "Новини.LIVE".
Недільний похід у музей коштуватиме 1 євро, міський транспорт безкоштовний. Один із мобільних операторів надав українцям SIM-картки з безкоштовними дзвінками на українські номери та безлімітним інтернетом.
Нагадаємо, скільки коштує оренда квартири для українських біженців у Німеччині.