Соняшникова олія в Україні подорожчає вдвічі: названі причини підвищення цін

Соняшникова олія в Україні в 2021 році перетворилася з доступного в дуже дорогий продукт. Виробники попереджають, що процес підвищення цін продовжиться до 100 гривень за літр.

Соняшникова олія в Україні подорожчає вдвічі: названі причини підвищення цін - today.ua

У країнах Євросоюзу соняшникову олію українського виробництва коштує в межах 30-35 гривень за літр, однак в Україні її вартість незабаром може злетіти до 100 гривень за літр.

Як розповів власник групи компаній "Градоліт", член Української ради бізнесу Станіслав Таршин, підвищення цін на соняшникову олію не вдасться уникнути з двох причин. По-перше, це збільшення вартості енергоресурсів, а по-друге, через подорожчання інших складових собівартості рослинного масла.

Так, виробництво соняшникової олії подорожчало на 5-10 відсотків після різкого збільшення цін на газ, для бізнесу тарифи зросли за кілька місяців від 15 до 38 гривень за кубометр блакитного палива. Соняшникова олія в Україні подорожчає вдвічі: названі причини підвищення цін

"Ситуація ускладнюється тим, що одночасно відбувається значний, майже на 25%, зростання інших складових витрат переробки, таких як електроенергія і гексановий розчинник, більше 30% собівартості виробництва", - пояснив Таршин.

Експерт уточнив, що якщо найближчим часом вартість енергоресурсів не стабілізується, що в магазинах цінники на літр соняшникової олії зміняться на 100 гривень і вище. Українцям доведеться купувати інші, більш дешеві аналоги звичного продукту. Наприклад, це можуть бути оливкова або кокосове масло, але не найкращих сортів.

Нагадаємо, в світі різко впав попит на український соняшник. Як це вплине на формування цін на соняшникову олію?