Соняшникова олія в Україні подорожчає до 100 гривень за літр

Поки соняшникова олія на світовому ринку стрімко дешевшає, в Україні продукт продовжує дорожчати. Восени ціна за літр рослинної олії українського виробництва перевищить позначку в 100 гривень.

Соняшникова олія в Україні подорожчає до 100 гривень за літр - today.ua

За останній рік вартість соняшникової олії в Україні зросла майже на 90 відсотків. Тенденція до підвищення цін на вітчизняний продукт продовжиться, хоча в світі вартість масла з насіння соняшнику знизилася щонайменше на 10 відсотків. Але це ще не всі дивацтва ситуації, що склалася.

Після збору нового врожаю соняшника в Україні цінник на соняшникову олію може злетіти ще на третину! За словами економіста Олега Пендзина, за останній рік в Україні не було жодного місяця, коли б зупинилося підвищення цін на соняшникову олію. З початку року продукт подорожчав майже на 60 відсотків, а за останній місяць - майже на 4 відсотки. Соняшникова олія в Україні подорожчає до 100 гривень за літр Олег Пендзин впевнений, що підвищення вартості соняшникової олії в Україні не обґрунтоване нічим, крім як спекулятивними діями виробників, які здобули монополію на внутрішньому ринку. У той же час, ці ж виробники в Європі продають свою продукцію за набагато нижчими цінами, ніж в Україні.

Восени 2021 року, прогнозує експерт, на українському ринку літр соняшникової олії буде перевищувати 100 гривень! Підвищення цін відбудеться на тлі подорожчання вартості сировини і сезонного збільшення попиту на даний продукт.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, чому вітчизняна соняшникова олія в Україні коштує в два рази дорожче, ніж в Європі.