Чому заряджений смартфон не можна залишати у розетці: що буде із гаджетом

Смартфон, що розряджається у відповідальний момент, – поширена проблема. Багато хто ставить гаджет на зарядку на ніч і вимикає лише вранці. Це шкідливо для батареї пристрою, яка втрачатиме свій ресурс.

У сучасних смартфонах встановлені акумулятори, які відключають подачу електроживлення при досягненні 100% заряду. Тому заяви про те, що телефон вибухне від перезаряджання – не більше ніж міф. Однак девайс все одно втрачатиме по відсоткові заряду, залишаючись увімкненим у розетку. Це порушує роботу батареї, яка швидше зношується.

Виробники електроніки радять не допускати зниження заряду менше 20%, а тим більше до повної розрядки. При цьому постійне заряджання смартфона на максимальні 100% також шкодить йому. Оптимально підключати пристрій до живлення, коли його заряд перебуває в діапазоні від 30 до 80%.

Чому заряджений смартфон не можна залишати у розетці: що буде із гаджетом

На правильну роботу телефону можуть впливати різні фактори. Його не можна залишати під прямим сонячним промінням, особливо під час зарядки. Краще коли смартфон підключено до розетки закрити всі вкладки, відключити інтернет та фонові процеси, щоб знизити навантаження. За відсутності можливості зарядити девайс слід увімкнути енергозберігаючий режим.

Google радить іноді розряджати акумулятор нижче 10%, але не до нуля. Щоб гаджет працював як годинник, потрібно захистити його від стрибків напруги.

Нагадаємо, як зарядити смартфон всього за 5 хвилин, щоб можна було зателефонувати або відправити повідомлення.