Чому різко подорожчали м'ясо, олія та вершкове масло: до яких цін готуватися українцям

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжують зростати ціни на продукти. Значно подорожчали м'ясо, рослинна олія та вершкове масло. Стало відомо, як ситуація розвиватиметься далі.

Чому різко подорожчали м'ясо, олія та вершкове масло: до яких цін готуватися українцям - today.ua

Після 24 лютого в Україні різко змінилася вартість продуктового кошика. Однак, незважаючи на війну, голод нашій країні не загрожує, оскільки вона забезпечує себе більшістю товарів та імпортує відсутні. За прогнозами аналітиків, у найближчому майбутньому знову подорожчає соняшникова олія, а от м'ясо має перестати рости в ціні.

Голова ГО "Українська аграрна асамблея" Олександр Гапон зазначив, що Україні не загрожує продовольча криза навіть через тимчасову окупацію частини Херсонської області, одного з головних аграрних регіонів країни. За словами фахівця, найбільше на вартість продуктів впливає паливо, яке використовується для збирання та переробки врожаю, а також логістика та енергетика.

Соняшникова олія

Подорожчання соняшникової олії на 11% пов'язане із ситуацією на світовому ринку, яка продиктована блокуванням українських портів РФ. Незабаром товар стане ще дорожчим – приблизно на 20%.

Популярні зараз

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

У ЗСУ повідомили про плани росіян щодо захоплення Харкова та Сум

Вершкове масло

Причина високої вартості вершкового масла у енергетиці. Воно дорожче ніж молоко, тому що для приготування потрібно більше енергії, ніж для пастеризації молока. Зберігання продукту також потребує більше енерговитрат, ніж молока.

Чому різко подорожчали м'ясо, олія та вершкове масло: до яких цін готуватися українцям М'ясо

М'ясо в Україні подорожчало, бо з початку року поголів'я скоротилося на 90%. Наша країна імпортує продукцію, а паливо, яке використовується для перевезення, подорожчало.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Птахівництво перебуває у кращому стані, але воно залежить від імпорту та енергетики. Комбікорми завозять із Китаю та Європи, що також впливає на ціни. Вони не зростатимуть, якщо курс валют буде стабільним, а паливо перестане дорожчати.

Нещодавно українські супермаркети оновили ціни на олію, свинину та яйця.