Чому пенсії у липні виросли на “копійки“: в ПФУ відповіли українцям

Пенсіонери в Україні з 1 липня отримали збільшені пенсії. Проте розмір надбавок багатьох засмутив. Люди отримали всього на кілька десятків гривень більше, а деякі – ще менше. У ПФУ пояснили, чому так сталося.

Чому пенсії у липні виросли на “копійки“: в ПФУ відповіли українцям - today.ua

Пенсійний фонд України отримав багато звернень від громадян, які незадоволені розміром своїх підвищених пенсій. Їх не влаштувала індексація, проведена у липні. Пенсіонери назвали доплати "копійками".

Представники ПФУ пояснили, що зростання пенсій пов'язане із підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Мінімальна пенсія за віком та пенсійні надбавки пов'язані з цим показником.

У відомстві наголосили, що розміри підвищення виплат кожному пенсіонеру нараховувалися індивідуально відповідно до того, яка складова пенсійної виплати перераховувалася (доплата за понаднормовий стаж, мінімальний розмір пенсії за віком, надбавка, підвищення або мінімальна пенсійна виплата).

Перерахунок пенсій провели автоматично – без звернення пенсіонерів. Він торкнувся 4,8 млн українців. Наші співвітчизники почали одержувати підвищені пенсії з 4 липня. Внаслідок цього збільшилися розміри максимальної та мінімальної пенсійних виплат, а також складові пенсійних виплат, залежні від прожиткового мінімуму.

Чому пенсії у липні виросли на “копійки“: в ПФУ відповіли українцям Пенсіонери, у яких виникли претензії через перерахунок, можуть звернутися до пенсійних відділень або подати заяву до суду.

Нагадаємо, деякі пенсіонери в Україні можуть розраховувати на 2200 грн від ООН. Передбачены три виплати - всього особливо вразливі категорії населення отримають по 6600 грн.

ДЖЕРЕЛОНа пенсии