Плата за електроенергію зросте вдвічі: в Україні скасували пільговий тариф

В Україні вирішено скасувати пільговий знижений тариф для споживачів, які використовують електроенергію для обігріву свого житла. Під дію нової постанови потрапляють навіть малозахищені верстви населення та дитячі будинки сімейного типу.

Плата за електроенергію зросте вдвічі: в Україні скасували пільговий тариф - today.ua

Як відомо, в Україні для споживачів, які використовують до 250 кВт-год на місяць, діє тариф на електроенергію на рівні 1,44 грн за 1 кВт-год. Однак у період зимових холодів громадянам буде вкрай складно вкластися в цю норму.

За даними Мінсоцполітики, близько 600 000 українських сімей отримуватимуть квитанції за електроенергію з сумами вдвічі більше, ніж раніше. В першу чергу, це споживачі, які обігрівають житло за допомогою електрики. Для них діяв знижений тариф, але тепер його вирішено скасувати. Плата за електроенергію зросте вдвічі: в Україні скасували пільговий тариф Підвищення вартості електроенергії торкнеться жителів квартир і будинків, які обладнані електроопалювальними установками. Також знижений тариф скасували для споживачів, які проживають в будинках або квартирах, які не підключені до центрального опалення і не газифікованих. Багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу також позбавлені пільгових тарифів.

У Мінсоцполітики пояснили, що в нинішньому опалювальному сезоні компенсації за електроенергію для зазначених вище категорій населення не передбачено.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні знизять один комунальний тариф. На скільки подешевшає ЖКГ-послуга?