ПФУ перевірить та перерахує пенсії українців: переплату доведеться повернути

В українському законодавстві чітко прописані фактори, які можуть спричинити зменшення пенсійних виплат. Пенсійний фонд України має намір переглянути пенсії громадян країни та перевірити їх на відповідність законам.

ПФУ перевірить та перерахує пенсії українців: переплату доведеться повернути - today.ua

Переплачені кошти доведеться повернути до держбюджету. Як повідомили у Пенсійному фонді, українці, які вийшли на заслужений відпочинок та отримують пенсію, можуть позбутися виплат. Відбувається це у разі, якщо пенсіонер влаштувався на роботу. Щойно громадяни укладають трудові договори з роботодавцем, вони зобов'язані одразу повідомити про це ПФУ.

Нерідко українці не хочуть або забувають повідомити про своє працевлаштування в місцеві органи ПФУ та продовжують отримувати пенсію у повному обсязі. Однак не варто думати, що це триватиме довго. Інформація із державних реєстрів загальнообов'язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб регулярно оновлюється, тому довго приховувати факт працевлаштування не вдасться.

ПФУ перевірить та перерахує пенсії українців: переплату доведеться повернути Коли Пенсійний фонд надійдуть відомості про працевлаштування громадянина, пенсійні виплати йому перерахують з моменту виходу на роботу. Усі отримані раніше порушення законодавства кошти буде утримано. Іноді такий стан справ може обернутися тим, що людина отримає дуже мало грошей на життя.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2022 року підвищать пенсії деяким категоріям населення. Хто отримуватиме близько 14000 гривень на місяць?