Перекази від заробітчан влада видає за інвестиції: чому з України виїхало 10 мільйонів чоловік

За тридцять років незалежності з України на заробітки за кордон виїхало близько 10 мільйонів громадян, більшість з них були молодими працездатними людьми. Десятиліттями влада країни не заважала трудовій міграції, однак це призвело до серйозних наслідків...

Перекази від заробітчан влада видає за інвестиції: чому з України виїхало 10 мільйонів чоловік - today.ua

Згідно зі статистичними даними, з України масово виїжджають молоді здорові люди до 40 років в пошуках більш високих заробітків. Нарощуванню хвилі трудової міграції з України за кордон сприяла досить агресивна реклама, яку можна зустріти в усіх селах і райцентрах. Людям настійно рекомендують їхати в інші країни для виконання "нескладної роботи", але з високою зарплатою.

Дійшло до того, що країни Євросоюзу почали вести боротьбу за можливість користуватися дешевою працею українських заробітчан. Ні для кого не секрет, що трудовим мігрантам з України платять заробітну плату, яка за рівнем значно не дотягує до ринкової.

Українська влада десятиліттями негласно підтримувала виїзд громадян держави за кордон на роботу, при цьому, грошові перекази від заробітчан без сорому видавали за іноземні інвестиції в економіку України. І тільки в 2017 році прийшло чітке розуміння, ніж ця масова міграція працездатного населення може обернутися для самої України. Було затверджено Стратегію державної міграційної політики, хоча ніяких конкретних кроків щодо повернення українців і створення для них нових робочих місць з гідною оплатою в документі не було.

Перекази від заробітчан влада видає за інвестиції: чому з України виїхало 10 мільйонів чоловік Одним з основних обіцянок кандидата в президенти України Володимира Зеленського в його передвиборній кампанії було повернення українців додому. На жаль, до цих пір президент Зеленський дану обіцянку не виконав.

Результати опитувань показують, що близько третини населення України хотіли б працювати за кордоном, а серед молоді бажаючих відправитися в якості гастарбайтера до Польщі, Німеччини та інших країн більше половини. Такими темпами Україна ризикує повністю розгубити свій найцінніший капітал - молодих, працьовитих і талановитих людей, здатних піднімати економіку країни і будувати світле майбутнє...

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄС може видворити мільйони українських заробітчан. Багато людей не отримають навіть свої зарплати.