Переселенці в Україні отримають безкоштовне житло: які документи будуть потрібні

Переселенці можуть отримати безкоштовне житло. Будинки або квартири, які передбачені для внутрішньо переміщених осіб, видають у місцях їх тимчасової реєстрації не в постійне, а тимчасове користування. Щоб стати на чергу на одержання такої нерухомості, потрібно надати пакет відповідних документів.

Переселенці в Україні отримають безкоштовне житло: які документи будуть потрібні  - today.ua

У Центрі надання БПП повідомили, хто має право на таке житло. Зазначено, що для переселенців передбачено приміщення з розрахунку не менше шести квадратних метрів на особу. Українці отримують будинки та квартири з житлових фондів населених пунктів, де вони зупинилися та отримали тимчасову реєстрацію.

У разі, якщо переселенці не можуть особисто подати заяву для внесення до переліку претендентів на тимчасове житло, це за неї може зробити довірена особа. Однак у нього має бути довіреність на його ім'я, яка засвідчена відповідно до закону.

Переселенці також мають надати:

  • копії документів, що підтверджують особу та українське громадянство заявника;
  • копію довідки ВПО про взяття на облік у Єдиній інформаційній базі даних та копії таких самих довідок членів сім'ї (якщо вони є);
  • копії документів, що підтверджують родинні стосунки заявника з членами його сім'ї (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, посвідчення піклувальника, опікуна);
  • копію ідентифікаційного коду;
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності у наданні безкоштовного житла для ВПО із фонду. Факт пошкодження або знищення житла, що призвело до неможливості його використання, підтверджується заявою заявника та членів його сім'ї.

Переселенці в Україні отримають безкоштовне житло: які документи будуть потрібні

Заявник отримує список поданих документів за підписом посадової особи, яка їх у нього прийняла. Рішення про включення або відмову у включенні сім'ї заявника до переліку претендентів на житло повинні надати протягом одного робочого дня після подання заяви.

Раніше військовозобов'язаним переселенцям повідомили важливу інформацію – чи їх можуть мобілізувати не за місцем прописки.

ДЖЕРЕЛОsud.ua