Перехід на зимовий час в Україні: коли і в яку сторону потрібно перевести стрілки годинника

Україна в черговий раз переведе стрілки годинника на зимовий час, щоб держава могла заощадити від 1 до 3 відсотків енергоресурсів.

Перехід на зимовий час в Україні: коли і в яку сторону потрібно перевести стрілки годинника - today.ua

Починаючи з 1981 року в Україні двічі на рік переводять стрілки годинника навесні на літній час, а восени - на зимовий. Незважаючи на багаторазові спроби керівництва країни скасувати сезонне переведення стрілок, в 2021 році годинник знову переведуть.

Відзначимо, що в нинішньому році Україна може святкувати своєрідний ювілей - 40 років сезонного переходу та літній і зимовий час. Восени 2021 року, в останню неділю жовтня, українці знову переведуть стрілки своїх годинників. О 4 годині ранку 31 жовтня необхідно буде перевести годинники на одну годину назад.

В цьому році цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня. Це дозволить у вихідний, неділя, спати на годину довше і продовжить добу на одну годину. На сьогоднішній день, з 239 країн переводять стрілки на літній і зимовий час 78 держав. Решта з різних причин відмовилися від цієї практики, визнавши її недоцільною. Наприклад, в Латинській Америці з'ясували, що сезонна зміна часу не має сенсу, оскільки велика частина території розташована в екваторіальному поясі, якому не властиві значні сезонні відмінності в тривалості дня.

Перехід на зимовий час в Україні: коли і в яку сторону потрібно перевести стрілки годинника Варто додати, що медики і багато експертів виступають категорично проти переведення стрілок на зимовий і літній час. Даний перехід не дає вагомих показників в економії електроенергії, зате значно впливає на здоров'я людей. Людському організму доводиться витрачати багато ресурсів на перебудову за новим графіком, тому в період сезонного переведення стрілок частішають випадки інсультів і інфарктів.

Нагадаємо, синоптики прогнозують восени 2021 років два бабиних літа. Прогноз погоди на вересень порадує жителів усіх областей України.