Підвищення пенсійного віку: голова Мінсоцполітики зробила важливе роз'яснення

Пенсійний вік в Україні – гостре питання, яке викликає багато суперечок. Стало відомо, чи планують його підвищувати у найближчому майбутньому.

Підвищення пенсійного віку: голова Мінсоцполітики зробила важливе роз'яснення - today.ua

Новий міністр соцполітики Оксана Жолнович заявляє, що український уряд поки що не має планів збільшувати пенсійний вік. Вона уточнила, що людина виходить на пенсію, маючи страховий стаж. Саме він критично важливий для оформлення виплат.

"Ми не його підвищуватимемо. Все підвищення вже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не віку, а стажу", зазначила чиновниця.

Глава профільного відомства ініціювала надання українцям можливості самостійно підвищувати розмір пенсії. Вони можуть робити додаткові соціальні внески. Жолнович упевнена, що громадяни України підтримають її.

Міністр соціальної політики нагадала, що ті українці, які через війну стали біженцями, вирушили у відпустку без збереження зарплати. На них не нараховується ЄСВ і не йде страховий стаж. Вони матимуть змогу сплатити внесок із закордонних доходів, якщо вони там працевлаштовані. Таким чином, українці продовжать страховий стаж та вчасно зможуть вийти на пенсію.

Підвищення пенсійного віку: голова Мінсоцполітики зробила важливе роз'яснення Оксана Жолнович поставила за приклад і сім'ї, в яких працюють не всі. Чоловік чи дружина, що працює, зможе платити ЄСВ за партнера. Таким чином, при досягненні пенсійного віку він матиме власну пенсію.

Чиновниця наголосила, що законопроект щодо нововведення вже підготовлений. Його відправлять на розгляд Верховної Ради.

Раніше повідомлялося, що українські пенсіонери можуть отримати допомогу від ООН – виплату 6600 грн.

ДЖЕРЕЛОИнтерфакс