Пенсіонери в Україні не отримають щорічну виплату у травні: названо причину

Частина українських пенсіонерів щороку отримувала додаткову виплату у травні. Проте 2023 року грошову допомогу було вирішено перенести на інший місяць.

Пенсіонери в Україні не отримають щорічну виплату у травні: названо причину - today.ua

Уряд щорічно виплачував ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань разову допомогу перед Днем Перемоги 9 травня. Цього року цієї виплати не буде напередодні знаменної дати. Її нарахують не 5 травня, а 24 серпня – до Дня Незалежності України.

Раніше дату планували змінити на 14 жовтня та приурочити до Дня захисників та захисниць України, але потім погодили на серпень. За відповідний закон №7295 проголосували 279 депутатів Верховної Ради.

"Щороку до Дня Незалежності України учасникам бойових дій виплачується разова грошова виплата у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про державний бюджет України", - зазначено в записці пояснення до законопроекту.

Індексація пенсій запланована на квітень

У березні пенсії більшість українців проіндексували. Підвищення розміру виплат торкнулося понад 10 мільйонів людей. Мінімальна сума збільшення становила 100 гривень, максимальна – 1500 гривень, а середня – 400-500 гривень.

У квітні влада проведе ще одну індексацію – цього разу для працюючих пенсіонерів. Вона торкнеться близько 600 тисяч людей. При розрахунку розміру підвищення пенсії враховуватимуть зарплату та збільшення страхового стажу.

Пенсіонери в Україні не отримають щорічну виплату у травні: названо причину

Перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів буде здійснено лише якщо з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло щонайменше 2 роки (24 місяці).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що пенсіонери віком від 70 років можуть розраховувати на щомісячні доплати до пенсії.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua