Пенсіонери в Україні щомісяця отримуватимуть доплати: названі суми

Пенсіонери в Україні щомісяця отримуватимуть доплати до пенсії. На додаткові кошти у розмірі 300-570 грн можуть розраховувати громадяни, чиї виплати не перевищують 10 340 грн.

Пенсіонери в Україні щомісяця отримуватимуть доплати: названі суми - today.ua

Перший заступник міністра соціальної політики України Дар'я Марчак повідомила, що доплати передбачені для пенсіонерів, які досягли 70 років. Чиновниця зазначила, що йдеться не про нову ініціативу – її реалізують з 2020 року.

Які виплати передбачені

Марчак вказала, що пенсіонери віком 70-75 років можуть додатково отримати по 300 грн на місяць. Пенсіонерам, яким виповнилося понад 75 років, виплачують по 456 грн, а громадяни старше 80 років – 570 грн.

Пенсії проіндексували у березні

Представниця Мінсоцполітики нагадала, що у березні в Україні збільшили пенсії громадян, які отримують мінімальні виплати. Раніше вони не підлягали індексації, оскільки прив'язані до прожиткового мінімуму та їх переглядали під час його підвищення.

Дар'я Марчак висловила жаль про те, що прожитковий мінімум у минулі роки зростав набагато повільніше за темпи індексації. У 2023 році влада прийняла рішення виправити ситуацію і виплати включили до індексації. Збільшення пенсій торкнулося близько 4 мільйонів українців пенсійного віку.

Загалом з 1 березня практично всім пенсіонерам в Україні підвищили пенсії. Найменша надбавка склала 100 грн, а максимальна – 1500 грн. Середній розмір підвищення виплат становив 400-500 грн.

Пенсіонери в Україні щомісяця отримуватимуть доплати: названі суми

У квітні заплановано другу індексацію пенсій – для працюючих пенсіонерів, які підвищують свій страховий стаж. Розмір підвищення виплат розраховуватиметься індивідуально з урахуванням відразу кількох параметрів.

Раніше українцям повідомили, як не втратити своєї пенсії в умовах окупації.

ДЖЕРЕЛООбозреватель