Пенсіонери отримають надбавку 20% до пенсії: хто може розраховувати на додаткові гроші

Автор: Леся Ловіцька

Частина українських пенсіонерів має право на надбавки до пенсії. Для громадян віком 70, 75 та 80 років передбачені компенсаційні доплати за вік. Деякі люди похилого віку можуть отримати додаткові гроші у розмірі 20% від основної виплати.

Пенсіонери отримають надбавку 20% до пенсії: хто може розраховувати на додаткові гроші  - today.ua

Йдеться про пенсіонерів, які проживають у гірській області країни – у західному регіоні. Це не лише зареєстровані там люди, а й переселенці, які змінили місце проживання, рятуючись від війни.

Начальниця ГУ ПФУ в Закарпатській області Вікторія Поляковська під час телемарафону повідомила, що відповідний закон набув чинності 1995 року. Вона наголосила, що більша частина території регіону – гірська, і понад 190 населених пунктів мають вказаний статус.

За словами чиновниці, якщо українець пенсійного віку постійно проживає у гірському населеному пункті, він отримує надбавку до пенсії – 20% від її основного розміру.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Як повідомив ПФУ, 53 із 250 тисяч пенсіонерів Закарпатської області живуть у гірських населених пунктах та отримують надбавки.

Пенсіонери отримають надбавку 20% до пенсії: хто може розраховувати на додаткові гроші

Щоб оформити виплату, пенсіонери мають набути статусу мешканця гірського населеного пункту та посвідчення, яке це підтверджує. Їм слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг чи місцевих органів влади.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Це передбачено законом "Про статус гірських населених пунктів України". У документі зазначено, що розмір стипендій, пенсій та інших видів матеріальної допомоги громадянам зі статусом працюючого, який проживає або навчається у гірських населених пунктах, збільшується на 20%.

Нагадаємо, що працівники сільського господарства можуть розраховувати на пенсійні пільги та виходити на пенсію раніше.