Пенсії за вислугу років: хто в Україні може отримати понад 20 000 грн

Максимальний розмір пенсії в Україні становить понад 20 000 грн. Пенсії за вислугу років встановлюють окремим категоріям громадян, які зайняті на роботах, що призводять до втрати професійної працездатності. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду Євген Капінус.

Пенсії за вислугу років: хто в Україні може отримати понад 20 000 грн - today.ua

За словами чиновника, максимальний розмір пенсій за вислугу років не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів. Наразі йдеться про суму у 20 930 грн. Середній розмір виплати становить 5200 грн.

Українці отримують пенсії залежно від посад та професій, а також тривалості спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугою років. Пенсія також призначається згідно із законом.

Перерахунки пенсій за вислугу років здійснюють за загальновизначеними правилами. Їх нараховують окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної придатності або працездатності.

Підвищення пенсій в Україні

У березні в Україні провели індексацію пенсій для 10,5 мільйона громадян. Середній розмір підвищення виплат становив близько 600 грн. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У квітні пенсії підвищили військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Їм додали понад тисячу гривень. Також зріс розмір виплат для працюючих пенсіонерів.

Пенсії за вислугу років: хто в Україні може отримати понад 20 000 грн

В Україні запустили перевірку отримувачів пенсії, яка проводитиметься кілька років. Якщо буде визначено, що громадяни незаконно одержали кошти, їх змусять повернути до бюджету.

Раніше повідомлялося, що пенсії в Україні у 2023 році підвищать ще раз. Стало відомо, хто із громадян може розраховувати на кошти.