В Україні 2022 року ухвалили зміни у законодавстві стосовно пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб, які брали участь у захисті країни від російських окупантів. Названо суми, на які вони можуть розраховувати.
Кадрові військовослужбовці мають право на отримання пенсії за вислугу років. Вони можуть вийти на пенсію у 45-річному віці і навіть раніше. Виплати передбачені у вигляді 50-70% від забезпечення військового. Для чорнобильців ця сума досягає 100%.
Українці без військової вислуги, але зі статусом учасника бойових дій можуть вийти на пенсію у 55-річному віці. Розмір їх пенсій залежить від загального стажу та заробітної плати. Проте загальний розмір виплат не може бути меншим від 210% прожиткового мінімуму, який встановлений для непрацездатних осіб (4395,30 грн).
У поточному році підвищили пенсії з інвалідності. Виплати для колишніх військовослужбовців становлять 40% від 100% від їхнього грошового забезпечення. Суми залежить від ступеня інвалідності. Якщо її було отримано під час військових дій, пенсія становитиме не менше 4396 грн для III групи, 4610 грн для II групи та 5025 грн для I групи.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У листопаді було ухвалено закон, за яким військовослужбовцям зарахують у стаж період перебування в полоні. Пенсійні внески за таких осіб сплачуватиме держава.
Військовослужбовці з особливими заслугами перед Україною можуть розраховувати на доплату до пенсії у розмірі 70%. З 1 грудня сума дорівнює 1465,10 грн. Йдеться про осіб, нагороджених орденом княгині Ольги трьох ступенів, орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом "Золота Зірка" або званням Героя України. З 1 січня 2023 року доплату збільшать до розміру від однієї до трьох мінімальних зарплат. Вона становитиме щонайменше 6700 грн.
Нагадаємо, що деяким українцям зарахують потрійний страховий стаж для нарахування пенсії.