Пенсії в Україні у 2023 році підвищать ще один раз: хто може розраховувати на гроші

Автор: Леся Ловіцька

В Україні спостерігається складна економічна ситуація через повномасштабну війну. Однак поки що всі соціальні виплати виплачуються в повному розмірі. Стало відомо, кому у 2023 році планують підвищити пенсії.

Пенсії в Україні у 2023 році підвищать ще один раз: хто може розраховувати на гроші - today.ua

Нинішнього року у березні проіндексували пенсії більшості пенсіонерів – близько 10,5 мільйона. Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус повідомив, хто у 2023-му може розраховувати на перерахунок виплат та їх підвищення.

Вказано, що з 1 липня планується проведення індексації на 19,7% пенсій, які були призначені відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України", "Про службу в органах місцевого самоврядування" та "Про наукову та науково-технічну діяльність".

Кому вже підвищили пенсії в Україні

Капінус зазначив, що з 1 березня на коефіцієнт збільшення 1,197 проіндексували пенсії, призначені відповідно до законів "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та "Про статус та соціальний захист громадян", які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Вдалося підвищити мінімальні пенсії з інвалідності українським військовослужбовцям та громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Збільшилися розміри мінімальної пенсії та мінімальних пенсійних виплат пенсіонерам різних вікових категорій, які мають повний страховий стаж.

Мінімальні пенсії під час березневої індексації підвищили особам з інвалідністю серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виходячи із середньої зарплати в Україні.

Пенсії в Україні у 2023 році підвищать ще один раз: хто може розраховувати на гроші

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З 1 квітня автоматично перерахували пенсії українським пенсіонерам, які продовжують працювати.

Раніше повідомлялося, що українські пенсіонери можуть отримати по 7000 грн додатково до основної виплати.