Пенсії в Україні підвищать влітку: хто може розраховувати на надбавку до виплат

В Україні в умовах війни не лише продовжать виплачувати пенсії, а й проводять їхню індексацію. Стало відомо, хто може розраховувати на підвищення виплат влітку.

Пенсії в Україні підвищать влітку: хто може розраховувати на надбавку до виплат  - today.ua

Пенсії в Україні 2023 року вже збільшували двічі – у березні та квітні. Третє підвищення виплат українцям заплановано у липні.

Навесні не індексували пенсії державних службовців, науковців та працівників органів місцевого самоврядування. Виплати працюючим пенсіонерам автоматично перерахували, але громадяни поки що не отримали підвищених сум. Вони отримають надбавки одразу за три місяці – травень, червень та липень – у липні. Справа в тому, що органи Пенсійного фонду отримають звітну інформацію за перший квартал 2023 року лише у другій половині травня.

Кому підвищать пенсії влітку 2023 року

У другий місяць літа перерахують пенсії державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування та вчених. Розмір їх виплат після індексації має збільшитись на 19,7%. Для кожного громадянина це підвищення у грошовому еквіваленті буде різним.

Пенсіонери, яким виповнилося 70 років, отримуватимуть надбавку за вік – у розмірі 300 грн. Громадяни віком від 75 років отримають доплату 456 грн, а від 80 років – 570 грн. Щомісячні компенсаційні виплати для пенсіонерів віком від 70 років збережуться у тому ж розмірі у 2023 році, якщо їхня пенсія не перевищує 10 340 грн.

Пенсії в Україні підвищать влітку: хто може розраховувати на надбавку до виплат

Українці на окупованих територіях отримають пенсії автоматично, без звернення до відділень ПФУ. У квітні набув чинності закон, за яким жителям захоплених територій пенсія призначається незалежно від дати звернення.

Раніше українцям назвали вагому причину припинення виплат пенсій.

ДЖЕРЕЛОТСН