Пенсії в Україні перерахують заднім числом: яким категоріям населення збільшать виплати

В Україні перерахують виплати деяким категоріям пенсіонерів та виплатять надбавку за попередні місяці. У Міністерстві соціальної політики розповіли, кому збільшать пенсії заднім числом із 1 серпня 2021 року.

Пенсії в Україні перерахують заднім числом: яким категоріям населення збільшать виплати - today.ua

За даними Мінсоцполітики, збільшення пенсій заднім числом передбачено для колишніх розвідників, яких звільнено в запас із розвідувальних органів України. Проект ухвали вже розміщено для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

Якщо документ буде прийнято, то до постанови Кабміну №729 про посадові оклади військовослужбовців розвідувальних органів, яка набула чинності у липні 2021 року, буде внесено поправки. Оскільки після набуття ухвали чинності пенсією так і не було перераховано, то Мінсоцполітики пропонує це зробити заднім числом у 2022 році. Пенсії в Україні перерахують заднім числом: яким категоріям населення збільшать виплати Пенсії перерахують усім військовослужбовцям розвідувальних органів, крім військовослужбовців термінової служби. Перерахунок запланований з 1 серпня 2021 року, якщо ухвала буде прийнята Кабміном, то розвідники на пенсії отримають надбавку за півроку.

Також зазначається, що в результаті перерахунку деякі пенсіонери можуть зменшити розмір виплат. У цьому випадку пенсія залишиться колишньою, в тому розмірі, який був призначений колишньому розвіднику раніше.

Нагадаємо, в Україні пенсіонери із 50-річним стажем отримують мінімальні пенсії. Чому виплати цієї категорії громадян нижчі, ніж в інших?