Паніка пройшла, ціни зросли: в Україні подорожчали квартири на первинному та вторинному ринках

Масовані ракетні обстріли окупантів негативно вплинули на ринок нерухомості в Україні. Кількість угод скоротилася. Однак панічні настрої серед населення зменшились, і ціни після тривалого здешевлення знову почали зростати. Вони наблизилися до довоєнного рівня, а багатьох регіонах вже перевищили його.

Паніка пройшла, ціни зросли: в Україні подорожчали квартири на первинному та вторинному ринках - today.ua

Забудовники та власники житла утримують ціни, і зараз купити дешеву квартиру складно. Голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас зазначив, що українці вже не прагнуть якнайшвидше продати нерухомість.

"Всі ті, хто хотів продати терміново і був готовий поступатися, вони вже закінчилися. Хвиля паніки вщухла і сьогодні продавці не поспішають знижувати ціни", – зазначив експерт.

Що стосується первинного ринку, нові податки на нерухомість призведуть до зростання цін на 20%. Бразас вважає, що тому продавці утримують вартість житла і сьогодні знайти доступний об'єкт вже не так просто.

Співзасновник та керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов повідомив, що для інвесторів у нерухомість в Україні та забудовників виникли максимальні ризики за останні 15 років. Наступного року ситуація на первинному ринку житла залишиться дуже важкою. Ціни залишаться високими, хоча попит навряд чи поновиться до колишнього рівня.

Паніка пройшла, ціни зросли: в Україні подорожчали квартири на первинному та вторинному ринках

За даними M2bomber, квадратний метр на вторинному ринку Києва останні півроку подорожчав на 5306 грн. Раніше за нього потрібно було заплатити 45 681 грн, а зараз - 50 987 грн. За останній місяць з 8 листопада по 8 грудня вартість зросла на 270 грн – з 50 717 до 50 987 грн.

Нагадаємо, що в Україні максимальним попитом користуються однокімнатні квартири. Стало відомо, в яких регіонах найдорожча та найдешевша оренда житла.

ДЖЕРЕЛОubr.ua