Відстрочка від мобілізації: Верховна Рада прийняла важливе рішення для двох категорії українців

Сьогодні, 18 липня, Верховна Рада розширила список українців, які не підлягають мобілізації. Стало відомо, які категорії громадян не відправлять до армії – вони матимуть відстрочку.

Відстрочка від мобілізації: Верховна Рада прийняла важливе рішення для двох категорії українців  - today.ua

Відстрочка від мобілізації призначена для вчених та педагогів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив депутат України Олексій Гончаренко. Зазначено, що ВРУ ухвалила законопроект №7352 у першому читанні.

"Рада проголосувала за відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації для наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників незалежно від наявності в них вченого звання чи вченого ступеня", - зазначив народний обранець.

За законопроектом, відстрочка адається педагогічним працівникам установ вищої та професійної вищої освіти, працевлаштованих за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки. За словами Гончаренка, за неї проголосували 318 депутатів. Документ після другого читання передадуть на підпис Володимиру Зеленському.

Також стало відомо, що Верховна Рада сьогодні підтримала у першому читанні законопроект №7481. Депутати погодили, щоб чоловіки та жінки, близькі родичі яких зникли безвісти або загинули під час війни, не були мобілізовані. "За" проголосували 298 депутатів. Підготовка до другого читання пройде за скороченою процедурою, після правок – на них відведено сім днів.

Відстрочка від мобілізації: Верховна Рада прийняла важливе рішення для двох категорії українців Нагадаємо, загальна мобілізація проводиться в Україні із 25 лютого. У травні депутати ВРУ продовжили її до 23 серпня – до цієї дати в країні діятиме воєнний стан.

Раніше повідомлялося, чому в Україні почали частіше вручати повістки у військкомат.