Українці, які мають проблеми зі здоров'ям, можуть розраховувати на відстрочку або звільнення від мобілізації. Стало відомо, як підтвердити свій діагноз під час проходження ВЛК.
Перелік захворювань, які звільняють українців від проходження служби, зазначений у Положенні про військово-лікарську експертизу у ЗСУ, затвердженому наказом Міноборони. Адвокати Владислав та Ірина Леонови повідомили, як чоловікам підтвердити непридатність до служби під час проходження ВЛК.
Відстрочка або звільнення від служби передбачені після проходження медкомісії
Юристи нагадали, що є перелік хвороб з поясненнями та таблицями, в яких зазначені вимоги та обмеження щодо здоров'я. Деякі діагнози припускають визнання військовозобов'язаних непридатними до служби в армії.
Якщо українець має певну недугу, його направляють на ВЛК, щоб визначити придатність до служби. Потрібно дотриматися регламенту дій для підтвердження права на відстрочку.
Спочатку потрібно звернутися до військкомату та подати заяву про отримання військового квитка. Потім слід пройти медкомісію, щоб отримати висновок ВЛК із зазначенням ступеня придатності. У цей момент необхідно надати всі медичні документи, щоб максимально точно встановити правильний діагноз. Потрібно простежити, щоб його було прописано саме так, як потрібно для надання звільнення від служби.
Якщо все пройшло відповідно до норм та діагноз, поставлений ВЛК буде відповідати одному із поданих у списку захворювань, члени медкомісії зроблять запис про непридатність до проходження служби та виключення із військового обліку.
Правозахисники попередили, що військовозобов'язаному під час проходження ВЛК обов'язково потрібно повідомити лікарів про свій діагноз і самому контролювати процес відповідності записів у військкоматі з попереднім медичним висновком. ВЛК має враховувати підтверджений діагноз після ухвалення остаточного рішення.
За незгоди з висновком ВЛК українець має право оскаржити його у досудовому чи судовому порядку.
Нещодавно у Мережі з'явилася інформація про так звану повну мобілізацію в Україні. Ситуацію із можливим посиленням призову до армії прокоментувала юрист Марина Бекало.