Опалювальний сезон під загрозою зриву: тепловики звинувачують Нафтогаз

Українські теплокомуненерго попередили про зрив опалювального сезону, що спровокували дії Нафтогазу. Регулятор зайняв монопольну позицію на ринку та створив дефіцит газу за фіксованою ціною.

Опалювальний сезон під загрозою зриву: тепловики звинувачують Нафтогаз - today.ua

Тепловики заявляють, що дефіцит газу за фіксованою ціною можна вирішити шляхом збільшення обсягів закупівель для ТКЕ. Нафтогаз та уряд України просять переглянути нормативи закупівлі природного газу для постачальників тепла до будинків українців. В іншому випадку, стабільне проходження опалювального сезону 2021-2022 років. буде під питанням.

За словами тепловиків, після скасування дії спецзобов'язань (ПЗГ) ТКЕ змушені підписувати з Нафтогазом договори, в яких прописано дискримінаційні неринкові умови. Опалювальний сезон під загрозою зриву: тепловики звинувачують Нафтогаз

"Ознаки зловживання газопостачальником монопольним становищем на ринку газу та невідповідності договору Правил постачання природного газу визнав і Антимонопольний комітет України (АМКУ). За його Рекомендаціями від 7 жовтня 2021 року, ДК "Нафтогаз Трейдинг" повинен був усунути всі наявні в договорі порушення анти протягом 10 днів. Проте станом на 28 жовтня цього так і не сталося", - йдеться у зверненні до уряду України Асоціації "Укртеплокомуненерго".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві готуються повернути віялові відключення електроенергії під час опалювального сезону.