Today.ua

Вимкнення електроенергії на 10-12 годин: в Україні оцінили ризики повного блекауту

В Україні через масований ракетний удар російських окупантів 15 листопада почалися масштабні відключення електроенергії. Енергетики намагаються мінімізувати незручності та працюють над усуненням несправностей. Стало відомо, що жителі нашої країни можуть залишитися без світла на 10-12 годин. Експерти спрогнозували ризики повного блекауту.

Голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що взимку відключення електроенергії може сягати 12 годин, якщо великі морози співпадуть у часі з ракетними атаками рашистів. Справа у збільшенні споживання електроенергії у холодний період, що негативно впливає на енергосистему.

"Коли температура – 2-3 градуси морозу, це може бути один сценарій. А коли температура – 10-15 градусів морозу плюс є ще ракетні обстріли… Скажімо так, якщо розвиватиметься негативний сценарій – коли будуть великі морози та будуть додаткові обстріли – то , можливо, такі відключення можуть досягти 10 годин. Але всі працюють над тим, щоб найбільш ймовірний сценарій був таким, щоб відключення не доходили до 12 годин", – цитує депутата ТСН.

Колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков уточнив, чи тривалість відновлювальних робіт на енергооб'єктах може досягати трьох тижнів.

Він нагадав, що блекаутом називають стан енергосистеми, коли вона повністю "лягає", і станції з підстанціями не працюють. На даний момент в Україні цього немає, і такого сценарію влада не допустить. Плачков підкреслив, що якщо екстрених, аварійних і віялових відключень буде недостатньо, почне працювати автоматичне частотне розвантаження. Споживачів відключатимуть від електропостачання без команди диспетчерів, щоб зберегти енергосистему.

Фахівець запевнив, що автоматика енергосистеми спрацює та повних блекаутів на території України не буде.

"У деяких областях, навіть у великих містах це може статися, наприклад, у Львові. Але вже майже за добу відновили енергопостачання. Також можуть відключити Київ, Одесу та інші великі міста. Тому відновлювальні роботи триватимуть від одного до трьох тижнів", – пояснив екс-міністр "24 каналу".

Іван Плачков вважає, що мешканцям великих міст потрібно буде тимчасово переїхати до невеликих містечок та сіл, де є можливість перечекати кризовий період, використовуючи альтернативні джерела опалення.

Нагадаємо, як правильно використовувати генератор при відключеннях електроенергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ