В Україні запустять нову систему перевірки субсидій

В Україні готується до запуску єдина інформаційна система для одержувачів субсидій та інших видів державної допомоги. Планується, що нова автоматична система перевірки запрацює вже восени 2021 року.

В Україні запустять нову систему перевірки субсидій - today.ua

Як розповіла голова Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна, запуск нової системи перевірки субсидій дозволить спростити процес оформлення допомоги для пересічних українців, а для держави - полегшить перевірки субсидіантів. Фактично, нова система являє собою єдиний реєстр, де буде регулярно оновлюватися інформація про кожного споживача.

"Верифікацію потрібно проводити, тому що вона показує майновий стан людей. Тому ми хочемо створити єдину інформаційну систему, єдиний соціальний реєстр, де буде видно все про всі (одержувачів) - хто ця людина, які у нього доходи, яка була зарплата, який стаж, де працював", - пояснила міністр соціальної політики.

В Україні запустять нову систему перевірки субсидій Марина Лазебная уточнила, що нова система перевірки отримувачів субсидій та інших видів соціальних виплат створюється спільними зусиллями Мінсоцполітики та Міністерства цифровий трансформації.

Цифровізація соціальної сфери, на думку чиновників, піде на користь українцям. Кожна людина буде мати доступ до всіх послуг з усіх куточків країни. Що стосується держави, то воно зможе на основі актуальної інформації призначати соціальну допомогу та субсидії тим, хто їх потребує.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні введуть тотальний контроль за субсидіями. Гроші можна буде витратити тільки за призначенням.