Треба заплатити: українцям повідомили, як включити період навчання після 2004 року у трудовий стаж

Автор: Леся Ловіцька

Відомо, роки навчання після 2004 року не включаються до страхового трудового стажу. Однак це можна виправити, якщо заплатити за цей період.

Треба заплатити: українцям повідомили, як включити період навчання після 2004 року у трудовий стаж  - today.ua

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає, що до страхового стажу після 1 січня 2004 року час навчання у ВНЗ зараховується лише за умови сплати єдиного соціального внеску. Це можна зробити добровільно, проте доведеться "розщедритися".

Щоб період навчання було включено до трудового стажу, потрібно самостійно звернутися до відділення податкової служби за місцем проживання. Українці можуть подати відповідні заяви аби взяти участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Однак ціна "кусається" – слід вносити по 2860 грн за кожен місяць. Договір підписується щонайменше на рік.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Нагадаємо, розмір ЄСВ розраховується безпосередньо залежить від розміру мінімальної заробітної плати. З 1 січня 2022 року вона дорівнює 6500 грн.

Українці можуть самостійно вносити страхові внески за себе, не працюючи офіційно. Таким чином вони оплачують 22% від мінімальної зарплати – 1430 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Треба заплатити: українцям повідомили, як включити період навчання після 2004 року у трудовий стаж Якщо ж особи хочуть заплатити за періоди, коли не підлягали загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, щомісячна сума не може бути меншою від мінімального страхового внеску, помноженого на коефіцієнт 2, тобто 2680 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні запропонували взагалі відмовитися від ЄСВ та знизити пенсії до мінімального розміру, причому якнайшвидше . Причина у тому, що солідарна пенсійна система зжила себе.

Головне