Потрібно терміново евакуюватися: влада закликала українців із декількох регіонів залишити свої будинки

На тимчасово окупованих територіях України склалася критична ситуація. Влада закликала жителів кількох регіонів терміново евакуюватися. Вона звернула увагу на те, що людям буде складно перезимувати у таких умовах.

Потрібно терміново евакуюватися: влада закликала українців із декількох регіонів залишити свої будинки  - today.ua

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук відмітила, що зараз людям складно залишити території, захоплені рашистами. Вона наголосила, що окупантам не потрібні цивільні. Українців використовують лише як живі щити. Про це свідчить ситуація у Херсоні, який часто обстрілюють.

Віце-прем'єр-міністр України зазначила, що уряд закликає населення окупованих та нещодавно звільнених територій евакуюватися. Зокрема із захопленої частини Херсонської області можна виїхати через Крим. Останніми днями закрито проїзд через Василівку Запорізької області. Однак влада працює над тим, щоб відкрити гуманітарні коридори.

"Закликаємо всіх, хто потребує і хто наважився, евакуюватися. Ми допоможемо абсолютно безкоштовно виїхати з Херсона, Донецької, Харківської та інших окупованих територій й перезимувати. А далі повернемося і відбудовуватимемо регіони", - заявила Верещук.

За словами чиновниці, з Херсона до Хмельницького щодня відправляється евакуаційний потяг, яким із обласного центру виїжджають близько 300 осіб. Йдеться про жінок, дітей та маломобільних осіб. Вони мають прибути на вокзал за 2-3 години до відправлення, щоб пройти реєстрацію.

Потрібно терміново евакуюватися: влада закликала українців із декількох регіонів залишити свої будинки

Для евакуації автобусом потрібно залишити заявку за телефонами: (091) 481-78-45, 0800330951 або в Telegram https://t.me/khoda_help_bot або https://t.me/helpingtoleave_bot. Людям прийдуть sms з часом та місцем виїзду.

Українці можуть дізнатися всю необхідну інформацію щодо евакуації на сайті Мінреінтеграції чи обласних військових адміністрацій. Також працює цілодобова гаряча лінія відомства за номером 1548.

Евакуйовані можуть приїхати до Вінницької, Львівської, Хмельницької та інших регіонів у Центрі та на Заході країни. Місць для проживання вистачить усім, хто потребує поселення.

Нагадаємо, що російська агресія змусила залишити свої будинки близько семи мільйонів людей. В Україні зареєстрували близько 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО). До цього числа входять люди, які переїхали після 2014 року.

Раніше повідомлялося, як зміниться розмір соціальних виплат наступного року, зокрема аліменти та допомога одиноким матерям.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua