Нові тарифи на електроенергію змусять українців купувати нову побутову техніку

Українці передчасно зраділи зниження тарифів на електроенергію, яка набуде чинності з 1 жовтня 2021 року. Щоб не перевищити нормативи, багатьом доведеться понести додаткові витрати.

Нові тарифи на електроенергію змусять українців купувати нову побутову техніку - today.ua

Як відомо, в Україні з 1 жовтня почнуть діяти нові тарифи на електроенергію. Як повідомляли в Кабміні, більшість українських споживачів будуть платити за світло за зниженими тарифами, оскільки в місяць вони споживають до 250 кВт-год. Однак, все не так просто!

В норматив до 250 кВт-година можуть вписатися більшість домогосподарств в Україні в літній період. Коли почнеться опалювальний сезон, дні стануть коротшими, а ночі довші, з'являється необхідність нагріву води і приміщень, витрата електрики значно зростає. У деяких цей показник перевищує 500 кВт-год на місяць, а значить, платити доведеться за підвищеними тарифами.

У зв'язку з цим в Держенергоефективності розробили і оприлюднили нові рекомендації, які дозволять українцям знизити витрату електроенергії. Так, споживачам радять встановити в будинках і квартирах енергозберігаючі лампочки і датчики руху на лампи; вимикати світло при виході з приміщення.

Крім того, щоб економія була відчутною, доведеться поміняти всі побутові прилади в житло на техніку, яка відповідають класу енергоефективності не нижче "А". Нові тарифи на електроенергію змусять українців купувати нову побутову техніку Холодильник і морозильну камеру рекомендують встановити подалі від вікна і обігрівальних приладів, регулярно розморожувати і тримати в чистоті, так вони "намотають" менше кіловат. Ще один варіант знизити рівень споживання і платити за мінімальним тарифом за електроенергію - це установка двофазних лічильників електроенергії.

Нагадаємо, раніше українців попередили, що установка електрокотлів в найближчому опалювальному сезоні обійдеться набагато дорожче, ніж раніше. В Україні зростуть тарифи на електроопалення.