Українцям нараховуватимуть зарплату по-новому - Кабмін

В Україні запроваджується нова реформа, яка передбачає зміну механізму нарахування заробітної плати для деяких категорій населення. Крім того, працівникам присвоять спеціальні коди.

Українцям нараховуватимуть зарплату по-новому - Кабмін - today.ua

Кабінет міністрів України схвалив проект закону, розроблений Національним агентством з питань держслужби з метою підвищення конкурентоспроможності зарплати на посадах державної служби. У записці пояснення до документа сказано, що даний законопроект є одним з пріоритетних для уряду в 2021 році.

На думку розробників, підписання проекту закону про реформу у держорганах дозволить підвищити престиж держави як роботодавця. Так, у новому законопроекті пропонується запровадити нову модель класифікації посад для осіб, які перебувають на державній службі.

Залежно від напряму діяльності посади у держструктурах поділять на сім'ї, виходячи із складності та відповідальності їх поділять ще й на рівні. Відповідний Каталог типових посад має затвердити Кабінет міністрів. Українцям нараховуватимуть зарплату по-новому - Кабмін Також пропонується розділити зарплату державних службовців на основну, яка складатиме близько 70% окладу, і додаткову – це 30%, які складатимуться з премій, компенсацій за понаднормову роботу.

Паралельно скорочуватиметься штат державних органів, держслужбовцям, які залишаться працювати, присвоять спеціальні коди.

Нагадаємо, в Україні терміново шукають працівників деяких спеціальностей. Заробітна плата складає близько 30 тисяч гривень на місяць.