Неймовірні ціни: квартири під час війни різко подешевшали на 30-50%

В Україні під час війни різко подешевшали квартири. Більшість продавців відмовляються знижувати ціни, незважаючи на падіння попиту на нерухомість.

Неймовірні ціни: квартири під час війни різко подешевшали на 30-50% - today.ua

Ситуація на ринку склалася на користь покупців. Ціни на житло впали – на одного покупця припадають десятки квартир.

Ціни, вказані ріелторами на профільних сайтах, часто не відповідають дійсності. Аналітик Сергій Костецький зазначив, що кількість угод за місяць досягла лише 13% від торішнього результату за той самий період.

Ріелтор Юлія Смирнова пояснила, що лише 20% продавців готові одразу вказувати вартість, з якою реально знайти покупця. І ціни як мінімум на 30-55% менші від тих, які виставляли в січні.

"Попит знизився порівняно з рівнем до 24 лютого не менш ніж на 60-70%. Пропозицій, які є на ринку, побільшало. Але тих адекватних власників, які розуміють, що продати квартиру з довоєнною ціною неможливо, одиниці. Дай боже, якщо 20-30% адекватних людей", - зазначила агент.

За словами експерта, зараз продають квартири лише ті люди, які ухвалили остаточне рішення не повертатися до України. Інші просто "тримають оголошення".

Також є українці, які давно мали намір продати житло та купити інше. Вони готові до операцій навіть у кризових умовах.

Неймовірні ціни: квартири під час війни різко подешевшали на 30-50% Костецький повідомив, як діяти тим, хто справді зацікавлений у продажу квартири.

"Якщо ви хочете реально продати, то ціна має бути на 20% нижчою, ніж у сусіда. Загалом станом на зараз ціна на 25-30% нижча, ніж за аналогічний період минулого року. Раніше можна було квартиру продати за тиждень-два. Зараз чекають місяцями", – наголосив фахівець.

Економістам важко прогнозувати ситуацію з нерухомістю. Однак, якщо ракетні удари продовжаться, кількість угод може скоротитися в рази. Проте певні тенденції вже простежуються: це зниження купівельної спроможності, зупинення інвестицій та зменшення кількості новобудов.

Раніше повідомлялося, що оренда квартир у Києві знову подорожчала. Стало відомо, скільки коштує винайняти житло в столиці в період війни.

ДЖЕРЕЛООбозреватель