Українські біженці найчастіше приїжджають до країн Європи. Місцева влада надає підтримку нашим землякам. Однак вони зіткнулися з проблемами. Багатьох із них виселяють із будинків, а деяким не вистачає їжі.
Енергетична криза в Європі змушує місцевих жителів відмовляти в допомозі українським біженцям. Уряд знижує обсяг програм підтримки наших співвітчизників. Добровольці, які надавали сім'ям притулок, виселяють гостей через подорожчання електроенергії та загальну енергетичну кризу.
Як повідомляє британське видання The Guardian, українці шукають нове житло чи повертаються на Батьківщину. Волонтер із Будапешту Анастасія Чуковська створила організацію, яка надає допомогу українцям в Угорщині.
"Зараз йде хвиля виселень сімей, які кажуть, що не можуть оплачувати послуги господарів. Існує реальна проблема із продовольством та провізією, і є люди, яким справді не вистачає їжі, і вони не знають, як отримати допомогу", - зазначила жінка.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами Чуковської, особливо складно літнім біженцям, які не знають іноземних мов. Вони часто не знають, куди звертатися по допомогу. Навіть забезпечені люди зіткнулися з невизначеністю та хочуть повернутися додому. За даними недавнього опитування в Польщі, 62% респондентів назвали допомогу біженцям "занадто дорогою".
Поки невідомо, коли бойові дії закінчаться, але експерти прогнозують їхнє продовження в зимовий період. При цьому нові біженці вже не зможуть розраховувати на той обсяг допомоги від європейських країн, який був раніше.
Британський волонтер у Польщі Ада Вордсворт пояснила, чому українські біженці повертаються додому, а згодом знову їдуть.
"Я зустрічала багато людей, які поїхали назад, тому що в Європі надто складно, але потім вони повертаються до Харкова і розуміють, що краще бути бідним у Європі, ніж бути під обстрілом у Харкові, тому вони їдуть назад", - пояснила вона.
За словами Вордсворт, українські біженці також мають труднощі з доступом до освіти та медицини. Також виникла потреба сплачувати податки з доходів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина збільшить розмір виплат для українських біженців. Стало відомо, про які суми йдеться.