НБУ запровадив нові вимоги до оплати в інтернет-магазинах: що зміниться для українців

Автор: Леся Ловіцька

НБУ запровадив нові вимоги до оплати в інтернет-магазинах. Стало відомо, що зміниться для українців, які віддають перевагу шопінгу онлайн.

НБУ запровадив нові вимоги до оплати в інтернет-магазинах: що зміниться для українців - today.ua

У прес-службі Національного банку України повідомили, що тепер для здійснення онлайн-розрахунком користувачі будуть використовувати як мінімум два елементи захисту. Регулятор хоче зменшити ризики шахрайства, тому висунув постачальникам платіжних послуг вимогу застосовувати посилену автентифікацію користувачів.

Справа в тому, что слід приділяти більше уваги верифікації інформації під час ініціювання дистанційної платіжної операції, при отриманні дистанційного доступу до рахунків та будь-яких інших дій при підозрі про можливе шахрайство.

Продавець послуги після аутентифікації користувача отримає унікальний код, яким операція на певну суму буде пов'язана з покупцем. Зазначений код завжди використовуватиметься ініціювання дистанційної платіжної операції та при отриманні користувача доступу до рахунку.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Зазначено, що раніше під час онлайн-розрахунків було достатньо даних про платіжну картку та одноразового паролю, а тепер потрібно використовувати як мінімум два елементи захисту. Вони повинні підтвердити, що платіж проводить законний користувач, а не аферист.

Рішення обумовлено реалізацією закону "Про платіжні послуги" та гармонізацією законодавства України у сфері надання платіжних послуг із законодавством Євросоюзу. Нова постанова НБУ від 3 травня набула чинності сьогодні, 10 травня.

НБУ запровадив нові вимоги до оплати в інтернет-магазинах: що зміниться для українців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Нацбанку, минулого року сума збитків від незаконних дій із платіжними картками склала 481 млн грн, що на 46% більше, ніж у 2021-му. Шахраї частіше наживалися на українцях в інтернеті – 86% усіх випадків. Через банкомати, торговельні мережі та пристрої самообслуговування злочинів відбувалося менше – 14% від загальної кількості.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомив, коли почнуть підвищуватись заробітні плати українців.

Головне