НБУ допоможе банкам збільшити ставки за депозитами: у квітні запровадять нові правила

НБУ запроваджує нові правила для банків, щоб зробити депозити привабливішими для вкладників. Мета регулятора – домогтися підвищення ставки так, щоб вона як мінімум покривала рівень інфляції.

НБУ допоможе банкам збільшити ставки за депозитами: у квітні запровадять нові правила - today.ua

Гроші на банківських депозитах працюють на економіку України та сприяють розвитку кредитування, а кошти на поточних рахунках просто зберігаються та не приносять вигоди. На ринку є одразу кілька ключових проблем. Клієнт не повертають банкам борги, а самі банки стурбовані низьким обсягом гривневих вкладів.

Як НБУ допоможе банкам збільшити ставки за депозитами

Національний банк з 7 квітня введе ставку в 25% на тимчасові депозитні сертифікати для банків. Таким чином, тим із них, хто дотримуватиметься вимог, стане вигідніше залучати гроші українців. Це сприяє активізації роботи над депозитними програмами.

З 11 травня для банків запровадять пільгові нормативи формування обов'язкових резервів на термінові кошти на рахунках фізосіб (0% у гривні), що також має сприяти розвитку депозитного спрямування.

Українці стали рідше оформляти депозити

НБУ вирішив переглянути свою політику через невтішну статистику щодо гривневих вкладів клієнтів. До повномасштабної війни вони становили 46% депозитного портфеля банків, то зараз лише 30%. Однією з причин такої тенденції стало те, що депозитні ставки не покривають інфляцію. Ще одна – страх клієнтів втратити гроші через закриття банків.

НБУ допоможе банкам збільшити ставки за депозитами: у квітні запровадять нові правила

Раніше Фонд гарантування вкладів повертав лише суми до 200 тисяч гривень. У квітні минулого року в Україні ухвалили закон про те, що в період військового стану та трьох місяців після його скасування клієнтам повертатимуть всю суму депозиту.

Нагадаємо, що українцям озвучили найвигідніші ставки за депозитами, які пропонують банки.