НБУ виявив проблеми у шістьох банків: як їхнє банкрутство вплине на систему

НБУ виявив проблеми у шістьох банків, які не впливають на систему. Стало відомо, що національний регулятор готується провести стрес-тестування великих фінансових установ.

НБУ виявив проблеми у шістьох банків: як їхнє банкрутство вплине на систему - today.ua

Перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова повідомила, що у банківській системі України 66 платоспроможних банків. Шість із них мали операційні збитки ще до початку повномасштабної війни. Зазначено, що моделі цих установ були нежиттєздатними й у мирних умовах.

За словами економіста, йдеться про невеликі та неактивні на ринку банки, тому обсяг ринкових зобов'язань вкрай незначний, якщо не нульовий.

"Чи чекати нам їхнього банкрутства? У мене відповіді поки немає... А обсяг ринкових активів також практично відсутній, тому їхнє банкрутство на ринок ніяк не вплине", - зазначила Рожкова.

Катерина Рожкова наголосила, що це питання потрібно ставити власникам цих банків. У НБУ неодноразово пропонували їм відкликати ліцензію за власною ініціативою. Це можна зробити без втрат для акціонерів та їхньої ділової репутації. Однак дана опція доступна тільки тим банкам, які можуть самостійно розрахуватися зі своїми кредиторами і вкладниками.

НБУ виявив проблеми у шістьох банків: як їхнє банкрутство вплине на систему

Також зазначено, що зараз НБУ сконцентрував увагу на великих банках, які формують 90% активів та зобов'язань банківської системи. Рожкова пояснила, що вони становлять ядро системи, і потрібно забезпечити його стійкість.

Нагадаємо, що торік 46 із 67 банків отримали прибуток на 45,560 млрд грн. При цьому 21 банк працював зі збитками на 20,844 млрд грн.

Раніше НБУ повідомив про масове закриття відділення ПриватБанку та Ощадбанку в Україні.

ДЖЕРЕЛОРБК