НБУ може відмінити офіційний курс долара в Україні: у Верховній Раді назвали причину

НБУ може відмінити офіційний курс долара в Україні. Депутат Верховної Ради Олексій Устенко назвав причину цього.

НБУ може відмінити офіційний курс долара в Україні: у Верховній Раді назвали причину  - today.ua

Член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко із партії "Слуга народу" повідомив, що в Україні є умови для скасування фіксованого курсу долара 36,6 грн. Наголошено, що ринок після року державного стримування дорожчання валюти стабілізувався.

За словами парламентаря, ситуація, коли курс безготівкового долара дорівнює курсу долара в обмінниках є нормальною. Він вважає, що будь-які фіксовані курси дають змогу заробити на різниці всім, хто хоче. Устенко наголосив, що не потрібно давати перекупникам таку можливість.

"Тому що чим раніше курс долара в обмінниках дорівнюватиме курсу долара в банках, тим краще буде для економіки. Зараз розрив невеликий, і зрівняти його було б правильним виваженим рішенням Нацбанку", - пояснив депутат ВРУ.

Олексій Устенко пояснив, що фіксований курс був необхідний в Україні в перші місяці повномасштабної війни. Він дозволив знизити панічні настрої громадян та уникнути різкого подорожчання долара. Якби цього не було, долар коштував би набагато більше 40 гривень, впевнений представник ВРУ. Він припустив, що американська валюта подорожчала б до 60-70 гривень.

Однак ситуація змінилася, і тепер потреби у стримуванні офіційного курсу долара немає.

"Наразі такої необхідності в купівлі валюти немає. І тому курс НБУ був би абсолютно доречним, якби він був плаваючим", – поділився думкою експерт.

У Національному банку України не поспішають скасовувати фіксований курс долара, який прив'язаний до макроекономічних показників. Глава регулятора Андрій Пишний зазначив, що утримання курсу валюти доречне до моменту стабілізації інфляції та покращення ситуації на валютному ринку.

"За нашими оцінками, без фіксації курсу минулорічна інфляція була б вищою щонайменше на 8 процентних пунктів (тобто становила б близько 34% замість 26,6%), - підсумував голова НБУ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, яким буде курс долара в Україні у квітні. Прогноз склав економіст Антон Курінний.