НБУ змінив правила повернення депозитів: чи зможуть українці забрати свої накопичення у банку

В Україні кардинально змінили правила щодо повернення банківських депозитів. Про те, чи зможуть українці отримати свої вклади у період дії воєнного стану, розповіли у Нацбанку.

НБУ змінив правила повернення депозитів: чи зможуть українці забрати свої накопичення у банку - today.ua

Національний банк України повідомив подробиці нового закону, який визначає правила повернення банківських вкладів та депозитів фізичним особам та ФОП. Якщо внесок зроблено у будь-якому з платоспроможних банків на території України, то його буде повернено зі 100-відсотковою гарантією.

"Новий закон запроваджує 100% гарантію щодо банківських вкладів фізичних осіб та ФОП (разом з нарахованими відсотками, якщо це був депозит). Гарантія поширюватиметься на вкладників платоспроможних банків. Тобто дія закону на вкладників банків, які вже проходять стадію ліквідації, не поширюватиметься ", - розповіли у НБУ.

НБУ змінив правила повернення депозитів: чи зможуть українці забрати свої накопичення у банку Якщо грошовий внесок було зроблено в іноземній валюті, то повернення грошей їхньому власнику здійснюватиметься у гривні за актуальним курсом Нацбанку, але лише в тому випадку, якщо банк закривається.

Крім того, в НБУ зазначили, що до війни гарантована сума повернення за депозитами становила 200 тисяч гривень, після скасування військового стану і через три місяці з цієї дати гарантована сума становитиме максимум 600 тисяч гривень.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав проект закону №5542-1, у якому прописано умови повернення грошей українцям під час війни.