НБУ змінив правила оплати комуналки та податків: нововведення вводять з 1 квітня

В Україні змінили правила оплати комуналки та податків. Стало відомо, які новації вводять 1 квітня.

НБУ змінив правила оплати комуналки та податків: нововведення вводять з 1 квітня  - today.ua

У прес-службі НБУ повідомили, що з наступного місяця нове покоління Системи електронних платежів (СЕП) працюватиме цілодобово. Таким чином, Нацбанк врегулював питання виконання міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті.

Наголошено, що СЕП працюватиме на базі міжнародного стандарту ISO 20022. Він уніфікує платіжні документи, створює єдині принципи для їх заповнення та обробки, розширює додаткові дані та реквізитний склад платіжної інструкції. Це дозволяє автоматизувати платіжні операції та підвищити рівень обслуговування клієнтів.

Робота СЕП у режимі 24/7 передбачає виконання міжбанківських платіжних операцій без припинення роботи системи, а також миттєвий перехід від поточного календарного дня. Сума виконаної платіжної інструкції відобразиться за рахунком учасника СЕП датою календарного дня, коли її було проведено.

НБУ врегулював питання виконання учасниками СЕП міжбанківських платіжних операцій небанківських постачальників платіжних послуг, оновив порядок проведення міжбанківських платіжних операцій через рахунки учасників СЕП щодо формування, обміну та обробки електронних повідомлень, оновив порядок внесення даних про включення учасника СЕП до Довідника учасників або виключення із нього.

НБУ змінив правила оплати комуналки та податків: нововведення вводять з 1 квітня

Регулятор також актуалізував порядок проведення банком та його філіями міжбанківських платіжних операцій за відповідною моделлю обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку та встановив вимоги до переліку даних про небанківського передавача платіжних послуг.

Раніше стало відомо, що в Україні у боржників за комуналку забирають останнє майно.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net