За звичайні українські монети платять тисячі доларів: як розпізнати “скарб“

Деякі українські монети вартують цілого статку, тому дуже важливо знати, як вони виглядають, щоб випадково не викинути справжній скарб.

За звичайні українські монети платять тисячі доларів: як розпізнати “скарб“ - today.ua

Якщо у вашому будинку збереглися монети 90-х років, то саме час їх переглянути. Деякі з таких грошових знаків вже зараз продають на аукціонах за величезні гроші.

Одна з найдорожчих українських монет - 15 копійок 1992 року. Грошовий знак був викарбуваний спеціальним штемпелем без заготовки. За кожну таку монету на сьогоднішній день цінителі віддають по 1090 доларів США або 30 тисяч гривень.

"Монета викарбувана штемпелями, які раніше "билися" без заготовки. Тому на монеті проглядається аверс і реверс інших сторін. Ці браковані штемпелі відомі, вони як гарант справжності", - стверджують знавці на форумах нумізматів.

Перш ніж виставляти монету на продаж, фахівці рекомендують, звернутися до експертів, яких можна знайти на спеціалізованих форумах, щоб вони визначили реальну цінність і вартість грошового знака. В іншому випадку, є небезпека, що шахраї обдурять довірливого продавця і куплять у нього дорогу монету за "копійки".

За звичайні українські монети платять тисячі доларів: як розпізнати “скарб“

Те ж саме відноситься і до покупців цінних грошових знаків, тільки досвідчений експерт, який знає всі тонкощі даного ринку, може визначити адекватну ціну, і ви не переплатите.

Варто придивитися до всіх монетам 1992 року випуску, якщо у них ступінчаста верхівка верхнього листа, то такий грошовий знак може досягати ціни в 50 гривень. Великі ягоди на монеті може бути ознакою рідкісного різновиду 1.35 АА. Кілька років тому таку рідкісну монету продали на аукціоні за 11 000 гривен.

Відзначимо, що цінними є також монети більш пізнього зразка, але тільки, якщо вони браковані. За такі копійки віддають тисячі гривень.