Багато країн надають українським біженцям фінансову підтримку, можливість навчатися, працювати та отримувати медичні послуги. Стало відомо, де нашим співвітчизникам передбачені максимальні виплати.
Німеччина – до 420 євро (445 доларів)
З 1 січня Німеччина збільшила розмір базових виплат для українців, які набули в країні статусу тимчасового захисту. Допомога дорослим одиноким українцям підвищать на 53 євро. Діти до 5 років одержують по 318 євро, діти 6-13 років - по 348 євро, діти 14-17 років – 420 євро, а дорослі – по 401 євро.
Ірландія – до 830 євро (880 доларів)
Українським біженцям потрібно оформити PPSN – індивідуальний номер із 7 цифр та кількох літер. Його видають у Департаменті соцзахисту. PPSN можна отримати в аеропорту, якщо звернутися до центру допомоги українцям. Наші земляки отримують по 830 євро на місяць на дорослого. На такі суми можуть розраховувати самотні матері, які доглядають дітей і не працюють.
На дитину виплачують по 140 євро на місяць. Гроші надходять щотижня – на банківський рахунок або у найближчому поштовому відділенні.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Швейцарія – 1500 франків (1618 доларів)
У країні оформлюють званий статус S, який прирівнюється до аналогічних програм у Євросоюзі та надає такі ж права. Раніше українські біженці у Швейцарії отримували по 1500 швейцарських франків (1525 доларів) щомісяця. Але з серпня минулого року уряд посилив критерії нарахування виплат і тепер враховується фінансове становище заявників. Суми допомоги розраховують в індивідуальному порядку.
Канада - 3000 канадських доларів (2218 американських доларів)
Українські біженці можуть розраховувати на одноразову фінансову допомогу у 3000 канадських доларів (2218 доларів США) на дорослого та по 1500 канадських доларів (близько 1000 доларів США) на дитину до 17 років. Виплати надаються у одноразовому порядку. Життя в країні досить дороге, тому потрібно мати при собі фінансову подушку безпеки – близько 10 тисяч доларів.
Нагадаємо, які вакансії та зарплати пропонують українським біженцям без знання мови у Чехії.